Tekmovalni tenis

Grega Kokalj dvakratni državni prvak, Tina Godec državna podprvakinja

TZSDržavno prvenstvo v tenisu do 16 let, ki se je odvijalo na Otočcu je bilo v znamenju zmagoslavja igralcev Tenis kluba AS Litija. Grega Kokalj, tudi sicer 1. na lestvici do 16 let in prvi nosilec turnirja je še enkrat več dokazal, da je resnično številka 1 v Sloveniji, saj je postal državni prvak tako posamezno, kot tudi v dvojicah in to kljub temu, da mesec dni pred turnirjem zaradi poškodbe ni treniral.

In če smo od Grega Kokalja naslov kar nekako pričakovali, pa je enkratno presenečenje pripravila Tina Godec, sicer pred državnim prvenstvom 16. na lestvici, ki je kar po vrsti izločala favorizirane tekmovalke, med njimi v 2. kolu tudi 3. nosilko Dovnik Zalo iz Kranja in se uvrstila v finale. Tudi v finalu je prikazala izredno borbenost in odlično igro in le za las je manjkalo, pa si se z Otočca vrnili s kar tremi naslovi. Tina je v finalu izgubila 06 75 46 in tako postala državna podprvakinja, kar je njen doslej največji uspeh, občuten pa bo tudi njen skok na novi lestvici, ki bo objavljena konec januarja. Ne smemo pa pozabiti omeniti tudi izrednega uspeha leto dni mlajšega Mesarič Marka, ki se je po zmagi nad 7. nosilcem uvrstil v četrtfinale, kjer ga je izločil prav klubski sotekmovalec Grega Kokalj. Kljub temu je Mark lahko več kot zadovoljen z uvrstitvijo v četrtfinale, saj je od mlajših tekmovalcev, katerim je to prva sezona do 16 let, to uspelo le dvema. In tudi Mark zagotovo napredoval po novi lestvici TZS do 16 let.